Zamknij

Koronawirus: Adam Małysz opowiedział o przebiegu choroby

14.07.2020 09:41
Adam Małysz opowiedział o przebiegu choroby
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Adam Małysz w piątek przekazał dobre wieści o swoim stanie zdrowia. Były skoczek narciarski pokonał koronawirusa, a o przebiegu choroby COVID-19 opowiedział w rozmowe z "Super Expressem".

"Zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo" - pisał w drugiej połowie czerwca Małysz w mediach społecznościowych. Symptomy pojawiły się jednak później i były one dość uciążliwe.

- Sama choroba przebiegła bez specjalnych objawów, ale… nie całkiem. Po kilku dniach, gdy zjadłem rosół, pomyślałem sobie "źle przyprawiony". Okazało się, że to był początek, bo potem na sześć dni straciłem smak i węch. Potem wrócił. A ponadto czułem się nieco zmęczony przy pracach fizycznych. Współczuję tym, którzy mają klasyczne objawy - powiedział dyrektor polskiej kadry w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w rozmowie z "Super Expressem".

Małysz pokonał koronawirusa. Jakie miał objawy?

Fizyczne objawy nie były jednak tak uciążliwe jak obawy, że mógł kogoś zarazić. - Poczucie, że wirus jest w organizmie, działa na psychikę. Najgorzej było na początku. Dręczyło mnie poczucie, ze mogłem kogoś zarazić. Niby nikt nie miałby o to pretensji, ale kadra skoczków miałaby problem w przygotowaniach, gdyby musiała przejść dwutygodniową kwarantannę - dodał "Orzeł z Wisły".

Po informacji o zakażeniu Małysza Polski Związek Narciarski przebadał wszystkich skoczków, którzy 10 dni wcześniej widzieli się z dyrektorem kadry. Na szczęście nie było pozytywnych wyników. Dobrowolnej kwarantannie poddał się prezes federacji Apoloniusz Tajner.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/se.pl