Zamknij

Adam Małysz o swojej chorobie: Apeluję, nie lekceważcie tego

22.07.2020 17:47
Adam Małysz
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Adam Małysz wygrał walkę z koronawirusem i przestrzega kibiców. - Nie lekceważcie zasad, stosujcie się do nich i uważajcie na siebie! - apeluje legendarny skoczek narciarski.

Adam Małysz spędza teraz czas na wakacjach z rodziną, ale wcześniej przez kilka tygodni musiał siedzieć w zamknięciu. Po tym, jak zdiagnozowano u niego koronawirusa, musiał poddać się kwarantannie. Jak sam przyznaje, nie spodziewał się, jak poważna to choroba, dopóki sam się z nią nie spotkał. - Mam wśród swoich znajomych takich, którzy ciężko przechodzili koronawirusa - powiedział, cytowany przez "Fakt".

Adam Małysz przestrzega przed koronawirusem

Dodał też, że on sam przeszedł chorobę dość łagodnie. - Wcześniej w mojej głowie kłębiły się różne myśli dotyczące koronawirusa. Czy on jest w ogóle, czy go nie ma? Teraz wiem, że jest. Dwukrotnie zostałem pozytywnie zdiagnozowany i nie ma co z tym dyskutować - podkreślił.

Na szczęście Małysz nie zaraził koronawirusem nikogo z kadry skoczków. Wszyscy zawodnicy przeszli badania i u żadnego z nich nie zdiagnozowano choroby.

Skoczkowie przygotowują się do letniego Grand Prix 2020

Zawodnicy przygotowują się do letniego Grand Prix, które ma rozpocząć się 22 sierpnia. Pierwsze konkursy nowego sezonu zaplanowano na skoczni w Wiśle. Cykl ma zakończyć się 3 października w niemieckim Klingenthal.

RadioZET.pl/AN