Zamknij

PŚ w Wiśle. Polscy skoczkowie na podium, inauguracja dla Austrii

21.11.2020 17:46
Konkurs drużynowy w Wiśle
fot. PAP

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Kamil Soch zajęła 3. miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Wygrali Austriacy przed Niemcami.

Puchar Świata w Wiśle rozpoczyna sezon 2020/2021. Sezon wyjątkowy, bo odbywający się w trakcie pandemii COVID-19, w reżimie sanitarnym i przynajmniej w początkowej części bez kibiców. Fani jednak nie zawiedli i mimo zakazu przyszli pod skocznię. Ci, którzy się na to zdecydowali, obejrzeli interesujący konkurs drużynowy, w którym trzy zespoły rywalizowały o zwycięstwo niemal do ostatniej serii. Ostatecznie najmocniejsi okazali się Austriacy w składzie Michael Hayboeck, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Stefan Kraft

Polacy spisali się bardzo dobrze, ale rywale pokazali jeszcze większą moc. Indywidualnie najlepszy był Dawid Kubacki, który zająłby dziś 4. miejsce. Polak lądował na 131,5. oraz 130,5. metrze. Mocnym punktem drużyny był też Piotr Żyła, ale i do Klemensa Murańki, i do Kamila Stocha też nie można mieć większych pretensji.

Konkurs drużynowy w Wiśle - WYNIKI 2020/2021

Między Austriakami i Polakami uplasowali się Niemcy w składzie Constantin Schmid, Pius Paschke, Karl Geiger i Markus Eisenbichler.

W niedzielę o godz. 16 odbędzie się konkurs indywidualny. W sobotę najlepszy wyniki uzyskali Huber, Norweg Halvor Egner Granerud i Hayboeck.

Zapis relacji z konkursu drużynowego w Wiśle

RadioZETpl/