Zamknij

Polacy na podium w Lahti, biało-czerwoni otarli się o zwycięstwo

23.01.2021 17:51
Konkurs drużynowy w Lahti
fot. PAP/EPA

Norwegia zwyciężyła w sobotnim konkursie drużynowym w Lahti. Polacy zajęli drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy.

Na półmetku biało-czerwoni zajmowali trzecią pozycję. W pierwszej serii słabszy skok oddał Kubacki - tylko 118 m. Stękała uzyskał 129 m, Stoch 126,5 m, a Żyła 123 m. Wówczas do prowadzących Norwegów tracili 16,2 pkt, a od drugich Niemców dzieliło ich 6,7 pkt.

W drugiej serii podopieczni Michala Dolezala wystrzegli się większych błędów i odrobili stratę do Niemców. Kamil Stoch i Piotr Żyła skoczyli po 126 m, Andrzej Stękała uzyskał 124 m, a Dawid Kubacki 123,5.

Na świetnie dysponowanych Norwegów było to jednak za mało. W szeregach rywali błyszczał przede wszystkim Halvo Egner Granerud. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w pierwszym skoku osiągnął 130 m, a wygraną drużyny przypieczętował próbą na 122,5 m.

Na pucharowym podium w konkursie drużynowym Polska stanęła po raz 30.

To był trzeci w tym sezonie PŚ konkurs drużynowy. Oba wcześniejsze wygrali Austriacy. Biało-czerwoni w Wiśle zajęli trzecie miejsce, a w Zakopanem drugie.

Na niedzielę w Lahti zaplanowano konkurs indywidualny. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

Konkurs drużynowy w Lahti: Zapis relacji live

RadioZET.pl