Zamknij

Dobry występ Polaków w drużynie. Wygrana Austrii w Bischofshofen

09.01.2022 17:35
Konkurs drużynowy w Bischofshofen
fot. PAP/EPA

Polacy w składzie Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki zajęli 5. miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Bischofshofen. Wygrała, podobnie jak w Wiśle, Austria.

  • Konkurs drużynowy w Bischofshofen był ostatnim akcentem rywalizacji na obiekcie im. Paula Ausserleitnera
  • Polacy wystąpili w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki
  • Wygrali Austriacy przed Japonią i Norwegią

Konkurs drużynowy w Bischofshofen: wyniki 9.01.2022. To byłostatni akcent długiego "weekendu" ze skokami narciarskimi w Bischofshofen. Od 5 stycznia zawodnicy aż trzy razy mieli okazje rywalizować indywidualnie na obiekcie im. Paula Ausserleitnera - dwa razy w ramach Turnieju Czterech Skoczni oraz w sobotę w zawodach Pucharu Świata. Za każdym razem wygrywał ktoś inny - kolejno Ryoyu Kobayashi, Daniel Huber oraz Marius Lindvik. Teraz skoczków czeka druga w tym sezonie rywalizacja w konkursie drużynowym.

Do tej pory jedynie w Wiśle mieliśmy okazję przyjrzeć się zmaganiom zespołowym. Na skoczni im. Adama Małysza triumfowali Austriacy przed Niemcami i Słoweńcami. Gospodarze w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki ukończyli zawody na 4. pozycji. Teraz także Jan Hoerl i spółka byli faworytami i z tej roli się wywiązali. Zawiedli Niemcy, a pasjonująca walka o ostatniej rundy toczyła się o dwa pozostałe miejsca na podium.

Konkurs drużynowy w Bischofshofen: wyniki

Przed finałem niemal pewna zwycięstwa była Austria i Daniel Huber postawił tylko kropkę nad "i". Z trzeciej i czwartej pozycji zaatakowali Japończycy oraz Norwegię, którzy wyprzedzili Słowenię.

Na półmetku biało-czerwoni w składzie Piotr Żyła (129,5 m, 135,5 m), Andrzej Stękała (128,5 m, 125 m), debiutujący w drużynie Paweł Wąsek (127,5 m, 130 m) i Dawid Kubacki (135,5 m, 126,5 m) zajmowali 4. miejsce z niewielką stratą do podium. Ostatecznie spadli o jeszcze jedną lokatę, ale najbardziej cieszą równe, dość dalekie skoki. Najlepiej spisał się "Wewiór", ale i mistrz świata z Seefeld w premierowej próbie pokazał, że nie jest daleki od powrotu do najlepszej dyspozycji. Lądowanie na 133,5 m mogło się podobać.

W najbliższy weekend zawodnicy będą rywalizowali w Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Zapis relacji z konkursu drużynowego w Bischofshofen

RadioZET.pl