Konferencja skoczków. Piotr Żyła: "Raz bym wyjechał na głowie, raz na plecach" [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
17.11.2018 19:30
Piotr Żyła
fot. RadioZET.pl

Polscy skoczkowie byli zadowoleni ze swojej postawy i zwycięstwa w inauguracyjnym konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Piotr Żyła przyznał jednak, że miał duże problemy przy lądowaniu. - W pierwszym skoku odjechałbym na głowie, w drugim na plecach - ocenił.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kilku zawodników tak właśnie skończyło. Upadek zaliczyli m.in. Japończycy Taku Takeuchi i Ryoyu Kobayashi. Niewiele brakowało, aby to samo spotkało Piotra Żyłę. Polak ustał jednak swoją próbę na 130,5 m i walnie przyczynił się do sobotniego triumfu.

- Zawsze jest nad czym pracować. Moje skoki były w porządku, ale telemark do poprawy, bo nie do końca mi się dobrze lądowało. W pierwszym bym wyjechał na głowie, a w drugi na plecach - powiedział "Wewiór" na konferencji prasowej.

Kamil Stoch: Kibice bardzo mi pomogli

Obawialiśmy się również o postawę Kamila Stocha, który w seriach próbnych skakał bardzo blisko, a do niedzielnego konkursu indywidualnego zakwalifikował się z 48. wynikiem. W "drużynówce" był jednak najlepszy.

- Moje skoki próbne nie były super, ale były na dobrym poziomie. Podobnie wyglądał skoki w kwalifikacjach, z tymże przy warunkach, jakie dziś dostał np. Dawid, nie ma szans odlecieć. To nawet nie jest wiatr w plecy, tylko "duszenie" i zawodnik nie jest w stanie nic zrobić - ocenił trzykrotny mistrz olimpijski

- Przyszło mnóstwo kibiców i z tego się bardzo cieszymy. Z tego czerpiemy inspirację. Mi to dzisiaj bardzo pomogło - dodał.

Konkurs drużynowy wygrali Polacy przed Niemcami i Austriakami. Zawody indywidualne odbędą sie w niedzielę o godz. 15. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/JK/KS