Zamknij

Klemens Murańka jest już zdrowy. Skoczek może wreszcie wrócić do kraju

27.11.2021 17:01

Klemens Murańka po tygodniu izolacji z powodu koronawirusa uzyskał negatywny wynik testu i może opuścić klinikę w Niżnym Tagile. Jak poinformował PZN, polski skoczek może wrócić do Polski.

Klemens Murańka z negatywnym wynikiem testu. Może wreszcie wrócić do kraju
fot. Damian Klamka/East News

Klemens Murańka otrzymał negatywny wynik testu na Covid-19. Trwa właśnie organizowanie powrotu do kraju i jak wszytsko będzie w porządku, to jutro Murańka wraz z trenerem Radkiem Żidkiem wrócą do domów - poinformowali pracownicy PZN na Twitterze. 

Klemens Murańka w zeszły piątek otrzymał wraz z dwoma innymi osobami pozytywny wynik na obecność w organizmie koronawirusa. W zeszły weekend w Rosji odbyły się pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata. Oprócz Murańki zakażenie wykryto u jednego z zagranicznych zawodników i jednego ze sztabowców, również zza granicy.

Puchar Świata. Najpierw Ruka, potem Wisła

W ten weekend konkursy Pucharu Świata odbywają się w Ruce. Fińskie miasto jest gospodarzem dwóch zawodów: zarówno 27 jak i 28 listopada odbywają się konkursy indywidualne. W następny weekend - 4 i 5 grudnia - skoczkowie przyjadą do Wisły. Pierwszy konkurs będzie indywidualny, drugi drużynowy. 

Kadrę Polski na zawody w Wiśle poznamy w następnym tygodniu. 

Puchar Świata w Wiśle. Będą strefy dla zaszczepionych i niezaszczepionych

W środę Gość Radia Zet, Apoloniusz Tajner zapowiedział, że w Wiśle i Zakopanem powstaną specjalne strefy dla kibiców zaszczepionych i niezaszczepionych- Taka decyzja jest związana m.in. z koniecznością zapewnienia półtorametrowego odstępu dla osób, które nie przyjęły preparatu - stwierdził prezes PZN.

Osobne strefy dla niezaszczepionych w Wiśle i Zakopanem. PZN podjął decyzję

Apoloniusz Tajner poinformował, że podczas konkursów Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem kibice niezaszczepieni i zaszczepieni będą mieli osobne strefy. Gość Radia ZET wyjaśnił, że ta decyzja Polskiego Związku Narciarskiego to odpowiedź na pismo, które związek otrzymał od biura rzecznika praw obywatelskich. RPO pytał w nim o to, czy konkursy w Wiśle i Zakopanem obejrzą tylko zaszczepieni. PZN miał bowiem plan, by wpuszczać na obiekty  jedynie tych kibiców, którzy przyjęli już swoją dawkę preparatu.

loader

RadioZET.pl/Onet.pl