Zamknij

Zapadła decyzja ws. występu Klemensa Murańki w Wiśle

02.12.2021 20:28

Klemens Murańka weźmie udział w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Jego występ stał pod znakiem zapytania w związku z przepisami covidowymi.

Klemens Murańka wystąpi w Wiśle
fot. Andrzej iwanczuk/REPORTER/EastNews

Klemens Murańka rozpoczął sezon PŚ 2021/2022 od nieudanych kwalifikacji w Niżnym Tagile i pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, co oznaczało przymusowe przedłużenie obecności w Rosji. Po kilku dniach 28-latek opuścił szpital, wrócił do kraju i znalazł się w składzie reprezentacji Polski na konkursy w Wiśle.

Pojawił się jednak kolejny problem. Jak informował dziennikarz TVP Sport Mateusz Leleń, przepisy covidowe nakazują zakażonemu zawodnikowi 14-dniową kwarantannę, a "Klimek" zakażony był od 20 listopada. W takim przypadku nie mógłby wziąć udziału w piątkowych kwalifikacjach i sobotnim konkursie drużynowym. W czwartek nadeszły dobre wieści z polskiego obozu.

Klemens Murańka wystąpi w Wiśle

Murańka ponownie przeszedł test na koronawirusa i uzyskał negatywny wynik. Ostateczna decyzja w kwestii jego udziału w zawodach należała do Sandro Pertile. Dyrektor Pucharu Świata - jak donosi dziennikarz TVP Sport Patryk Pancewicz - dopuścił zawodnika do rywalizacji.

"Michał Doleżal właśnie przekazał nam, że Klemens Murańka wystąpi w jutrzejszych kwalifikacjach. Trener kadry rozmawiał w tej sprawie z Sandro Pertile" - napisał na Twitterze Pancewicz.

Kwalifikacje w Wiśle na żywo na sport.radiozet.pl w piątek 3 listopada od godz. 18.

loader

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty