Zamknij

Klemens Murańka pokazał zdjęcie ze szpitala. Opisał, jak przechodzi koronawirusa

22.11.2021 16:56

- Mam się dobrze – napisał pod zdjęciem na Instagramie Klemens Murańka, który w ostatnią sobotę otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Polski skoczek przebywa obecnie na izolacji w szpitalu w Jekaterynburgu.

Klemens Murańka pokazał zdjęcie ze szpitala
fot. Damian Klamka/East News

Klemens Murańka musi przebywać na izolacji od soboty 20 listopada, gdy okazało się, że jest zakażony koronawirusem. „Klimek” otrzymał wynik testu godzinę przed rozpoczęciem pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata w skokach – w rosyjskim Niżnym Tagile.

27-letni skoczek poinformował, że póki co przechodzi chorobę dość łagodnie. Jak by się ktoś pytał jak się mam, mam się dobrze – napisał Murańka pod zdjęciem, które udostępnił w internecie.

PŚ w skokach. Kolejne konkursy w Finlandii

Murańka kwarantannę przejdzie w Jekaterynburgu, a pozostanie z nim trener Radek Żidek. Skoczek będzie testowany każdego dnia i jeżeli dwa razy otrzyma negatywny wynik, to będzie mógł wrócić do Polski.

Murańka nie wystartowałby w Niżnym Tagile nawet gdyby był zdrowy. Polak nie przeszedł piątkowych kwalifikacji, w których zajął 51 miejsce. Kolejne konkursy odbędą się 27-28 listopada w Ruce. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Murańkę w Finlandii.

loader

RadioZET.pl/PAB