Stoch powiększa przewagę. Klasyfikacja generalna po PŚ w Zakopanem

Krzysztof Sobczak
23.01.2017 20:04
Kamil Stoch
fot. EastNews

Do 130 punktów wzrosła przewaga Kamila Stocha nad Danielem Andre Tande w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Miejsca w pierwszej dziesiątce zachowali Maciej Kot i Piotr Żyła.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dwukrotny mistrz olimpijski odniósł w niedzielę zwycięstwo na Wielkiej Krokwi. Dla niego był to czwarty triumf z rzędu w zawodach Pucharu Świata, a także czwarty w Zakopanem, dzięki czemu zrównał się w liczbie zwycięstw z Adamem Małyszem.

Zobacz także

Pierwsze miejsce zapewniło mu 100 punktów do klasyfikacji generalnej i powiększenie przewagi nad Danielem Andre Tande (7. miejsce w Zakopanem). Polak ma obecnie 933 "oczka", a Norweg "tylko" 803. Trzeci Domen Prevc zgromadził 780 punktów.

Wysokie miejsca utrzymują Maciej Kot oraz Piotr Żyła. Zakopiańczyk jest obecnie 5. (524 pkt), a "Wewiór" 9. (377 pkt). Dawid Kubacki jest 19., Stefan Hula 26., a Jan Ziobro 34.

Dominacja w Pucharze Narodów

Świetny występ polskich skoczków - zarówno w "drużynówce", jak i indywidualnie - sprawił, że przewaga podopiecznych Stefana Horngachera nad drugimi Niemcami wynosi już 308 punktów! Trzecią lokatę zajmują Austriacy (-423 pkt).

W najbliższy weekend polscy skoczkowie, podobnie jak ich koledzy po fachu, wystartują w Willingem. W Niemczech - tak samo jak w Zakopanem - w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

RadioZET.pl/KS