Klasyfikacja końcowa MŚ w lotach: Które miejsca zajęli Polacy? [TABELA]

12.12.2020 17:41
Klasyfikacja MŚ w lotach Planica 2020

MŚ w lotach Planicy 2020 - KLASYFIKACJA GENERALNA i KOŃCOWA. Na którym miejscu Polacy? Kto zdobył tytuł mistrza świata w lotach narciarskich. TABELA MŚ w lotach w Planicy. Klasyfikacja najlepszych "lotników" w MŚ Planica 2020.

MŚ w lotach narciarskich Planica 2020 miały się odbyć w drugiej połowie marca, ale plany organizatorom pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Międzynarodowa Federacja Narciarska musiała przełożyć zawody na grudzień; to pierwszy przypadek w historii, by impreza tej rangi odbywała się na tak wczesnym etapie sezonu. Do tej pory kilka razy mistrzostwa świata w lotach przeprowadzono w styczniu, czasem w lutym, a najczęściej na zakończenie zimy w marcu.

Tytuły sprzed roku bronił Daniel Andre Tande, drugi był wówczas Kamil Stoch, a trzeci Richard Freitag. Konkurs drużynowy wygrali Norwegowie, którzy także i tym razem będą faworytami do triumfu w niedzielnych zmaganiach.

Klasyfikacja MŚ w lotach Planica 2020 - które miejsce zajmują Polacy?

Trener Michal Dolezal zabrał do Planicy sześciu skoczków. Kamil Stoch mógł wyrównać osiągnięcie Mattiego Nykanena i zostać drugim skoczkiem w historii, który zwyciężył we wszystkich pięciu najważniejszych imprezach w skokach narciarskich: igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata, Pucharze Świata i Turnieju Czterech Skoczni. W tej kolekcji brakowało mu tylko tytułu mistrza świata w lotach narciarskich.

Aspiracje do wysokich lokat od początku sezonu zgłaszali także Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Na "mamutach" szczególnie dobrze czuje się "Wewiór", który jest urodzonym "lotnikiem". W Planicy dwa razy stał na najniższym stopniu podium, ostatni raz w 2019 roku.

Klasyfikacja generalna MŚ w lotach Planica 2020 - zasady, punkty

Do klasyfikacji generalnej MŚ w lotach narciarskich zaliczane są cztery skoki. Punkty są liczone tak samo, jak w przypadku Turnieju Czterech Skoczni - liczy się suma not z czterech serii konkursowych. Dwie został rozegrane w piątek - w pierwszej z nich wzięło udział 40 skoczków, w drugiej finałowa "30". Ta sama grupa pojawiła się na Letalnicy w sobotę i to wtedy rozstrzygnęła się kwestia tytułu mistrza świata.

Klasyfikacja MŚ w lotach Planica 2020 - TABELA, PUNKTACJA (4/4)