Zamknij

Koszmarny upadek medalisty mistrzostw świata. Czeka go rok przerwy?

25.10.2020 12:24
Killian Peier - upadek
fot. kadr z wideo

Killian Peier doznał koszmarnego upadku podczas mistrzostw Szwajcarii. Nieoficjalnie mówi się, że brązowego medalistę mistrzostw świata może czekać nawet rok przerwy.

Killian Peier w sobotę rywalizował na mistrzostwach Szwajcarii. Podczas zawodów na skoczni im. Andreasa Kuettela (HS117), zawodnik uzyskał 116,5 metra i nie ustał skoku. 25-latkowi rozjechały się narty i wylądował na igielicie.

Przy Szwajcarze natychmiast znalazły się służby medyczne. Peier trafił do szpitala i jak się okazuje, pierwsze wieści nie napawają optymizmem. Jak podaje skijumping.pl, rezonans magnetyczny wykazał zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie. To oznacza, że brązowego medalistę mistrzostw świata z Seefeld czeka nawet rok przerwy.

Killiana Peiera nie opuszcza pech. Wcześniej u skoczka wykryto koronawirusa. Po uporaniu się z chorobą 25-latek chciał pokazać się z jak najlepszej strony w mistrzostwach kraju. Finalnie w zawodach najlepszy okazał się Gregor Deschwanden, który wyprzedził Dominika Petera i Simona Ammanna.

RadioZET.pl/skijumping.pl