Kikkan Randall wygrała walkę z rakiem: "Jestem zdrowa"

Krzysztof Sobczak
28.03.2019 18:30
Kikkan Randall wygrała walkę z rakiem
fot. Instagram/Kikkan Randall

Kikkan Randall, była biegaczka narciarska, przekazała pozytywne informacje na temat swojej walki z rakiem piersi. Po ośmiomiesięcznym leczeniu Amerykanka wyznała, że udało jej się wygrać z nowotworem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kikkan Randall wraz z Jessicą Diggins triumfowały w sprincie drużynowym podczas igrzysk w Pjongczangu. Był to pierwszy w historii złoty medal olimpijski dla Stanów Zjednoczonych. Dla 36-latki był to jeden z ostatnich akcentów w jej karierze, bo dwa miesiące później odstawiła narty. Nie zdołała jednak nacieszyć się "sportową emeryturą", bo w lipcu dowiedziała się, że ma raka piersi w drugim stadium.

Kikkan Randall pokonała nowotwór

- W lipcu ubiegłego roku rozpoczęłam chemioterapię, przeszłam operację i naświetlania. Zamknęłam sprawę około miesiąc temu. Z tego, co wiem, nie mam już raka. Jestem zdrowa - powiedziała Randall na antenie NBS News.

- Niesamowite jest to, jak szybko górę wziął umysł sportowca. Po prostu wiedziałam, że to moje kolejne wyzwanie i muszę wygrać - dodała.

Gościem programu była również Diggins, która opowiedziała o swoich zaburzeniach w odżywianiu, z jakimi zmagała się w młodzieńczym wieku. Druga zawodniczka sezonu 2017/2018 w Pucharze Świata jest ambasadorką projektu "The Emily Program", który ma na celu pomoc osobom zmagającym się z tym problemem.

RadioZET.pl/eurosport.TVN24.pl/KS