Zamknij

Kiedy kolejny konkurs PŚ po Oberstdorfie? Skoczków czeka długa przerwa [DATA]

04.03.2021 15:06
Dawid Kubacki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Kiedy kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach? Kiedy skaczą Polacy? Po MŚ w Oberstdorfie zawodników czeka ponad dwutygodniowa przerwa od zawodów. PŚ w skokach - DATA kolejnego najbliższego konkursu.

  • Po MŚ w Oberstdorfie skoczkowie będą mieć prawie 3-tygodniową przerwę od rywalizacji w PŚ;
  • Słoweński Związek Narciarski nie przystał na propozycję FIS-u i nie zorganizuje dodatkowego weekendu Pucharu Świata;
  • Za sześć odwołanych konkursów w Norwegii, w Słowenii odbędą się tylko jedne dodatkowe zawody.

Kiedy kolejny konkurs PŚ w skokach? Po zakończeniu mistrzostw świata w Oberstdorfie (7 marca), najlepszych skoczków świata czeka długa przerwa. Wszystko przez decyzje, jakie zapadły w ubiegłym miesiącu. Zaczęło się od komunikatu Norweskiej Federacji Narciarskiej, która postanowiła odwołać wszystkie imprezy międzynarodowe zaplanowane na marzec, w tym Raw Air. Przyczyną są obostrzenia nałożone przez tamtejszy rząd wynikający z panującej pandemii koronawirusa.

- Z uwagi na ogłoszone dziś nowe obostrzenia rządowe nt. Covid-19, Norweski Związek Narciarski nie będzie w stanie zorganizować zawodów Pucharu Świata do końca obecnego sezonu. Powodem są restrykcje dotyczące podróży oraz organizacji zawodów - podano w oświadczeniu.

W związku z tym z kalendarza PŚ wypadło w sumie aż sześć konkursów (dwa drużynowe i cztery indywidualne) zaliczanych do cyklu Raw Air. Mimo to FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) starała się wypełnić lukę i przeprowadzić dodatkowe zawody w innych krajach. Jednym z pomysłów było rozegranie dwóch weekendów PŚ w Planicy, gdzie najpierw skoczkowie rywalizowaliby na dużym obiekcie HS138, a na koniec sezonu odbyłyby się zawody na mamucie (HS240), który zostałby poszerzony o dodatkowe czwartkowe zmagania.

Kiedy kolejny konkurs PŚ? Kiedy skaczą Polacy? [DATA]

Ostatecznie Słoweński Związek Narciarski nie zgodził się na tę propozycję i po rozmowach zdecydowano się dołożyć tylko jedne zawody, które poprzedzą rywalizację w ostatni weekend marca.

Pierwszy konkurs PŚ, który odbędzie się po mistrzostwach świata w Oberstdorfie, zaplanowano na czwartek, 25 marca. Na ten moment nie znamy szczegółowego programu na ten dzień. Mimo to skoczkowie będą mieli prawie 2,5 tygodnia odpoczynku od rywalizacji.

RadioZET.pl