Zamknij

Polski trener zna przyczynę słabej formy skoczków: Potrzebują tylko tego

02.12.2021 12:48
Kamil Stoch
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Kazimierz Długopolski w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty wskazał przyczyny słabej formy polskich skoczków. Znany trener wyjaśnił, jakie elementy pozwolą na poprawienie dyspozycji biało-czerwonych.

Polscy skoczkowie od startu nowego sezonu PŚ w skokach spisują się poniżej oczekiwań. O ile Kamil Stoch został pierwszym zwycięzcą kwalifikacji na inaugurację zmagań w Niżnym Tagile, a następnego dnia wywalczył piąte miejsce, tak kolejne skoki były dalekie od ideału. Zespół Michala Doleżala po czterech konkursach indywidualnych uzbierał 133 punkty, co jest najgorszym wynikiem od sezonu 2016/17.

O ile po zawodach w Rosji i Finlandii pozostaje ogromny niesmak, fani biało-czerwonych mają nadzieje, że na skoki w Wiśle zawodnicy zmobilizują się do lepszego skakania na obiekcie im. Adama Małysza, a wyniki Stocha i spółki będą wyglądały zupełnie inaczej. Na piątek zaplanowano kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Z kolei w sobotę skoczkowie po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się w zawodach drużynowych. Wywiadu dla serwisu WP Sportowe Fakty udzielił Kazimierz Długopolski. Ceniony szkoleniowiec skoków narciarskich zasugerował, że w reprezentacji Polski potrzebuje spokoju.

- Myślę, że w Wiśle taka sytuacja jak we wcześniejszych konkursach się nie powtórzy u każdego zawodnika. Jednak jeśli niektórzy skoczkowie faktycznie nadal będą zawodzić, to jestem za tym, aby wprowadzić u nich spokojny trening, co może się wiązać z odpuszczeniem konkursów Pucharu Świata - tłumaczył.

Skoki w Wiśle 2021: Kiedy skaczą Polacy? O której? [TERMINARZ, PROGRAM]

Znany trener zna sposób na poprawę formy polskich skoczków

Jednocześnie Długopolski uznał, co może pomóc podopiecznym Doleżala i przynieść lepsze rezultaty.

Kwalifikacje w Wiśle: Gdzie obejrzeć na żywo online? Transmisja TV stream

- Często jest taka sytuacja, że jak się przebywa z tymi samymi twarzami praktycznie cały czas, to później przychodzi już zmęczenie materiału. Z tego, co wiem, to nasi zawodnicy do końca trenowali razem w grupie. Być może więc kilku skoczków potrzebuje zmiany otoczenia i spokojnych treningów - zauważył.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem w klasyfikacji generalnej PŚ jest Kamil Stoch, który zajmuje 13. miejsce. Piotr Żyła sklasyfikowany jest na 29. pozycji, a Dawid Kubacki jest 32.

RadioZET.pl