Zamknij

Katarzyna Bachleda-Curuś zakończyła karierę

Krzysztof Sobczak
06.12.2018 17:44
Polskie łyżwiarki szybkie
fot. ANDRZEJ LANGE/East News

Katarzyna Bachleda-Curuś, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Swoją decyzję przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Wszystkie swoje największe sukcesy zawodniczka, która 1 stycznia będzie obchodziła 39. urodziny, odnosiła z koleżankami z drużyny. W 2010 roku Polki w składzie Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska stanęły na najniższym stopniu podium igrzysk olimpijskich w Vancouver, a cztery lata później ten sam skład [w ćwierćfinale i półfinale w miejsce Woźniak jeździła Natalia Czerwonka - przyp. red.] sięgnął po srebro IO w Soczi. W 2013 roku, na tym samym torze, biało-czerwone wywalczyły srebrny medal mistrzostw świata.

"Moi drodzy, chciałabym oficjalnie ogłosić zakończenie sportowej kariery. Myślę, że to były cudowne lata spędzone na łyżwach. Okres ten nauczył mnie cierpliwości i pokonywania trudności. Lata te dały mi także wielką radość z możliwości realizacji własnych marzeń" - napisała Katarzyna Bachleda-Curuś na Instagramie.

Zawodniczka podziękowała rodzicom, trenerowi, sponsorom oraz kibicom. "Nadszedł czas, żeby ruszać dalej i zacząć nowy etap, równie ciekawy, bo pomysłów i wyzwań nie brakuje" - dodała.

RadioZET.pl/KS