Zamknij

Karl Geiger nie wystąpi w Niżnym Tagile. Jego powód może wzruszyć

03.12.2020 17:29
Karl Geiger
fot. Oryk HAIST via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Karl Geiger nie wystąpi w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile - poinformował szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, Stefan Horngacher. Powodem absencji skoczka jest zaawansowana ciąża jego żony.

Karl Geiger nie wystąpi w najbliższych konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Niemiec zrezygnował z wyjazdu do Rosji ze względu na zaawansowaną ciążę żony, która lada dzień powinna urodzić.

- Karl Geiger nie może się już doczekać swoich ojcowskich radości. Widać było po nim, że trudno mu się w stu procentach skoncentrować na sporcie. Ważne jest dla niego, żeby teraz być przy żonie. Stąd taka decyzja - przekazał austriacki trener niemieckiej kadry Stefan Horngacher.

Zobacz także

Karl Geiger nie wystąpi w PŚ w Niżnym Tagile. Powodem zaawansowana ciąża żony

Zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji PŚ po trzech zawodach indywidualnych 27-latek ma dołączyć do kadry przed mistrzostwami świata w lotach, które w Planicy rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Polska kadra do Rosji, gdzie w sobotę i niedzielę odbędą się dwa konkursy indywidualne, udała się w rezerwowym składzie, bez Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP