Polacy jednak nie biorą udziału w akcji ratunkowej w Karakorum

Andreas Nicolaides
26.07.2018 17:03
Adam Bielecki
fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Adam Bielecki i Andrzej Bargiel jednak nie polecieli do bazy pod szczytem Latok I, leżącym w azjatyckim paśmie Karakorum. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że Polacy biorą udział w akcji ratunkowej rosyjskiego alpinisty - Aleksandra Gukowa.

O udziale Bieleckiego i Bargiela w akcji poinformował serwis mountain.ru. Jak się jednak okazało, Bielecki nic nie wie o działaniach na Latok I, a o swoim udziale dowiedział się z mediów. Taką informację przekazał przynajmniej Robert Jałocha, dziennikarz TVN.

Inna informacja ukazała się na profilu Bargiela: "W związku z tragicznymi informacjami, jakie nadeszły o wypadku na Latok I, Andrzej zgłosił chęć pomocy i wzięcia udziału w akcji ratunkowej. Jednak obecnie znajduje się w Skardu, gdzie dotarł wczoraj z bazy pod K2. Pozostaje w kontakcie z ekipą rosyjską organizującą akcje ratunkową".

Akcja ratunkowa na Karakorum

Przypomnijmy, że podczas wspinaczki na szczyt Latok I ze ściany spadł rosyjski alpinista, Siergiej Głazunow. Sygnał SOS wysłał jego partner, Aleksander Gukow, który został bez sprzętu i nie może samodzielnie zejść.

RadioZET.pl/AN