Zamknij

Stoch wygrał prolog. Przebudzenie Polaków w Willlingen

28.01.2022 19:19
Kamil Stoch
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kamil Stoch zwyciężył w piątkowym prologu w Willingen. W pierwszej dziesiątce mieliśmy aż czterech Polaków, którzy zaimponowali dalekimi skokami.

Kamil Stoch w mistrzowskim stylu powrócił na zawody PŚ. Skoczek z Zębu wrócił do rywalizacji po urazie stawu skokowego. Już w pierwszych treningach trzykrotny mistrz olimpijski i reszta Polaków prezentowała się fantastycznie, ale w prologu biało-czerwoni przeszli samych siebie.

Pierwszym z kadry Michala Doleżala był Stefan Hula, który uzyskując 124,5 metra, został sklasyfikowany na 28. miejscu. Później kapitalne skoki pokazali Paweł Wąsek i Dawid Kubacki, którzy polecieli na taką samą odległość, czyli 140,5 metra, co dało im kolejno dziewiątą i siódmą lokatę.

Stoch wygrywa prolog w Willingen

143 metry w swojej próbie uzyskał Piotr Żyła, co ostatecznie dało mu czwarte miejsce. Prolog w Willingen należał jednak do Stocha, który pofrunął na 146 metrów i ostatecznie zwyciężył w piątkowych zmaganiach.

Sobotni konkurs w Willingen rozpocznie się o godzinie 16:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl