Zamknij

Problemy Łukasza Kruczka na starcie przygody z kadrą kobiet. Liderka kontuzjowana

Krzysztof Sobczak
03.07.2019 15:17
Kamila Karpiel przeszła operację
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Kamila Karpiel przeszła zabieg kolana i nie wystąpi w zawodach FIS Cup w Szczyrku (6-7 lipca) - poinformował Polski Związek Narciarski. To zaburzy przygotowania do sezonu młodej podopiecznej nowego trenera kadry Łukasza Kruczka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Przed rokiem Karpiel doznała kontuzji kolana i przeszła wówczas operację. Zawodniczka od roku zmagała się jednak z bólem kolana. Zdecydowano się przeprowadzić ponowne kompleksowe badania, które wykazały, że konieczny jest zabieg. Nasza reprezentantka w środę, 3 lipca przeszła operację. Teraz Kamilę Karpiel czeka rehabilitacja" - czytamy w komunikacie PZN.

Kamila Karpiel kontuzjowana

Niespełna 18-letnia zawodniczka jest liderką polskiej kadry kobiet. W minionym sezonie zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego i zadebiutowała w Pucharze Świata oraz na mistrzostwach świata. W Seefeld uplasowała się na 23. miejscu, a w konkursie mieszanym wraz z Kingą Rajdą, Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim na 6.

O szczegółach rehabilitacji i długości przerwy Polski Związek Narciarski ma poinformował w osobnym komunikacie.

W zawodach FIS Cup w Szczyrku wystartują cztery zawodniczki Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet – Kinga Rajda, Anna Twardosz, Joanna Szwab i Nicole Konderla oraz trzy skoczkinie spoza kadry: Joanna Kil, Magdalena Pałasz i Nikola Pietraszko.

RadioZET.pl/PZN/KS