Kamila Karpiel na podium Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich

20.01.2019 12:57
Kamila Karpiel

17-letnia Kamila Karpiel zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Planicy. To największe osiągnięcie w karierze podopiecznej Marcina Bachledy.

Do tej pory Karpiel stawała na podium jedynie w cyklu letnim. W Słowenii mogło być jeszcze lepiej, bo po pierwszej serii Polka prowadziła po skoku na 94 m. Za nią plasowały się reprezentantki gospodarzy - Katra Komar i Jerneja Brecl. Runda finałowa przetasowała tę stawkę - Brecl (64,5 m) wygrała z przewagą punktu nad Karpiel (64 m) i 1.2 pkt przed Komar (93,5 m).

Kamila Karpiel jest drugą Polką, która stanęła na podium w zawodach tej rangi. W 2014 roku 2. miejsce w Falun zajęła Joanna Szwab.

W zmaganiach dobrze zaprezentowały się także Kinga Rajda i Anna Twardzosz. Ta pierwsza była 9., druga 20.