Zamknij

Upadek Kamila Stocha na treningu w Oberstdorfie. "Podstawowy błąd"

15.10.2020 17:04
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch zaliczył upadek podczas treningu na skoczni w Oberstdorfie. Trzykrotny mistrz olimpijski na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Polscy skoczkowie narciarscy przygotowują się do nowego sezonu, który rozpocznie się 21 listopada w Wiśle. Trenują na skoczni w niemieckim Oberstdorfie.

Oberstdorf: Upadek Kamila Stocha na treningu

W trakcie jednego ze skoków dużo niepokoju wśród trenerów zasiał Kamil Stoch, który zaliczył upadek. - Przejechałem się na brzuchu. Popełniłem podstawowy błąd. Zdarza się każdemu. W każdym momencie kariery. Przez chwilę nieuwagi i dekoncentracji, przy suchej trawie, nie przykucnąłem, ale utrzymałem pozycję stojącą. Przez to przeleciałem w przód - tłumaczył w rozmowie z TVP Sport.

- Wynik jest 1:0 dla... trawy - dodał utytułowany polski skoczek.

Puchar Świata 2020/2021 w skokach narciarskich rozpocznie się 21 listopada od drużynowego konkursu w Wiśle. Dzień później zawodnicy staną do rywalizacji indywidualnej, której stawką będą pierwsze punkty w rywalizacji o Kryształową Kulę.

TERMINARZ Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/2021

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie najlepszy był Stefan Kraft, który wyprzedził Karla Geigera i Ryoyu Kobayashiego. Czwarty był Dawid Kubacki, a Stoch piąty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/AN