Zamknij

Kamil Stoch zakończy karierę? Małysz uspokoił kibiców

29.03.2021 17:24
Kamil Stoch
fot. PAP

Kamil Stoch zakończył w niedzielę kolejny sezon Pucharu Świata. Pod koniec tegorocznych zmagań forma lidera polskiej kadry mocno falowała, co stało się powodem do powstania plotek o ewentualnym pożegnaniu się ze skokami. Do całej sytuacji odniósł się Adam Małysz.

Kamil Stoch ukończył ostatni sezon Pucharu Świata na trzecim miejscu. Po bardzo dobrej pierwszej części sezonu, gdzie skoczek z Zębu często stawał na podium i po raz trzeci w karierze triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, w kolejnych konkursach nie prezentował aż takiej formy, która falowała. W niektórych zawodach lider polskiej kadry potrafił stawać na podium, a w innych zajmował miejsca w drugiej czy nawet trzeciej „dziesiątce”.

Jednak największy spadek dyspozycji przyszedł na finał w Planicy, gdzie było widać męczarnie Stocha na Letalnicy, gdzie w trzech konkursach, tylko raz wywalczył awans do drugiej serii. Dodatkowo po raz pierwszy od dłuższego czasu 33-latka zabrakło w konkursie drużynowym, gdzie jego miejsce zajął Jakub Wolny. To wszystko spowodowało, że pojawiły się głosy o ewentualnym zakończeniu kariery przez trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Do tych spekulacji odniósł się Adam Małysz.

Kamil Stoch zakończy karierę? Szczere słowa Małysza

- Nic nie mówił na ten temat. Gdyby chciał, to raczej już by to powiedział. Myślę, że zmotywuje się z powrotem. Trudno jest coraz bardziej zawodnikowi doświadczonemu, który osiągnął tak wiele, motywować się cały czas. Kwestia czasu - powiedział Małysz w wywiadzie dla TVP Sport.

Sam Kamil Stoch był przybity swoimi ostatnimi występami, co potwierdzał w rozmowach z dziennikarzami.

Niestety, serce mi krwawi. Wyjeżdżam stąd z wielkim żalem i niesmakiem. Dla mnie to była jedna wielka mordęga. Teraz chcę odpocząć i sprawić sobie jeszcze wiele fajnych lotów. Cały sezon był w porządku. Było wiele super momentów, ale też wiele trudnych sytuacji. Koniec końców było jednak na plus – zaznaczył zawodnik z Zębu.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

W kolejnym sezonie Pucharu Świata najważniejszą imprezą będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie, podczas których Stoch będzie bronił złotego medalu na dużej skoczni w Pjongczangu. Ten sam krążek na tym samym obiekcie skoczek zdobył w 2014 roku w Soczi.

RadioZET.pl