Kamil Stoch wyjaśnił słaby występ w Kulm

Maciej Walasek
13.01.2018 18:39
Kamil Stoch wyjaśnił słaby występ w Kulm
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch wytłumaczył, dlaczego podczas pierwszego konkursu lotów poszło mu tak słabo. Dwukrotny mistrz olimpijski jest zmęczony po wyczerpującym Turnieju Czterech Skoczni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po wygraniu wszystkich czterech konkursów zaliczanych do Turnieju Czterech Skoczni, polscy kibice liczyli, że 30-latek odniesie piąty triumf z rzędu. Ostatecznie skoczek z Zębu zajął odległe 21. miejsce.

Zobacz także

- Warunki nie były super, ale skoki też nie są dobre. Nie oddałem ani jednego skoku, z którego byłbym zadowolony. Takie momenty się jednak zdarzają, między super skokami przychodzą też trudniejsze okresy - mówił Stoch w rozmowie z TVP.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wróci do lepszej formy?

Liczba głosów:

- Ostatnie 10 dni dało mi w kość - tłumaczył swoją słabszą postawę. Potrzeba cierpliwości i spokoju. Mam swoje zdanie, które chcę tutaj zrealizować i tylko na tym się koncentruję – dodał.

Lider Pucharu Świata odniósł się również do słabych prędkości najazdowych. Reprezentant Polski ma gorsze wyniki od swoich rywali.

- To kolejna rzecz do poprawienia, ja zresztą całe życie mam słabe prędkości. Cały czas szukamy poprawy. Nie chodzi tu tylko o smarowanie i narty, ale o pozycję najazdową, czy nawet dobre samopoczucie. Myślę jednak, że to przyjdzie.

RadioZET.pl/SportoweFakty/mw