Kamil Stoch o wygranej w Lahti: Naprawiłem błędy z soboty

Maciej Walasek
10.02.2019 18:45
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch zdeklasował rywali i zwyciężył w niedzielnym konkursie w Lahti. Po wygranej lider polskiej kadry nie ukrywał, że niedzielne skoki dostarczyły mu mnóstwo radości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kamil Stoch już po pierwszej serii pokazał, że interesuje go tylko zwycięstwo. Polak uzyskał odległość 132,5 metra i pewnie prowadził na półmetku rywalizacji. W serii finałowej skoczek z Zębu osiągnął 129 metrów i przypieczętował wygraną.

Zobacz także

- Dzisiaj był super dzień. Bardzo dobrze czułem się technicznie przy tych skokach. Dostałem też dobre wskazówki od trenera. Analizowaliśmy razem, co się stało w sobotę. Wczoraj straciłem trochę prędkości w locie i totalnie nie mogłem sobie z tym poradzić. Teraz ten błąd naprawiłem i dzięki temu czerpałem mnóstwo radości z tego, co robię – powiedział w rozmowie z TVP Sport.

- Wczoraj miałem problemów z techniką prędkością na progu, Dziś wszystko wróciło do właściwego poziomu – dodał trzykrotny mistrz olimpijski.

Kamil Stoch wyrównał rekord Jensa Weissfloga

Kamil Stoch zwyciężając w Lahti odnotował 33. Wygraną w Pucharze Świata. Dzięki temu zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z legendarnym Jensem Weissflogiem.

- Byłem szczęśliwy, naprawdę. Lądowanie wprawdzie nie było perfekcyjne. Ale dla mnie istotne jest, że wszystko było na właściwym poziomie - zakończył.

RadioZET.pl/TVP Sport/MW