PŚ w Pjongczang: Kamil Stoch trzeci, zwycięstwo Stefana Krafta

Krzysztof Sobczak
15.02.2017 13:57
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch zajął 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Pjongczang, gdzie za rok odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie. Wygrał - z ogromną przewagą - Stefan Kraft.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch zdobędzie w tym sezonie Kryształową Kulę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Austriak znakomicie spisał się już w serii próbnej, w której uzyskał aż 142 m. W konkursie tak daleko nie latał, ale po pierwszej serii miał na swoim koncie rekord skoczni (138 m). W rundzie finałowej odebrali mu go Anze Lanisek i Stephan Leyhe, którzy lądowali na 139,5 m. Kraft z kolei spokojnie postawił kropkę nad "i" i wygrał z ogromną przewagą nad Andreasem Wellingerem.

Zobacz także

Rzadko się zdarza, by w czołowej czwórce różnice punktowe były tak duże. Austriak wyprzedził Niemca o 13.7 pkt, natomiast Stoch stracił do Wellingera aż 11.6 pkt. Jakby tego było mało, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był lepszy od Laniska aż o 11.4 pkt.

Dobrze spisał się także Maciej Kot, który zakończył rywalizację na 7. miejscu. Dzięki świetnej próbie w drugiej serii Dawid Kubacki przesunął się z 28. na 19. miejsce.

Zawiedli pozostali biało-czerwoni - Piotr Żyła był 27., a Jan Ziobro 30. Stefan Hula nie awansował do serii finałowej (47. miejsce).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch wyprzedza Krafta o 100 punktów.

W czwartek o godzinie 10:45 odbędzie się drugi konkurs w Pjongczang.

Podium konkursu PŚ w Pjongczang:

1. Stefan Kraft: 293.5 pkt
2. Andreas Wellinger: 279.8 pkt
3. Kamil Stoch: 268.2 pkt

RadioZET.pl/KS