Zamknij

Kamil Stoch nie startuje w Wiśle. Lekarz kadry komentuje stan zdrowia skoczka

17.07.2021 17:55

Kamil Stoch opuści pierwsze konkursy Letniego GP w Wiśle z powodu opuchlizny stawu skokowego. - Zawsze trzeba się obawiać, bo nigdy nie jest to dobra wiadomość - powiedział w rozmowie ze skijumping.pl Aleksander Winiarski lekarz reprezentacji Polski.

Kamil Stoch
fot. PAP

Kamil Stoch zwyciężył w piątkowych kwalifikacjach przed inauguracją cyklu Letniego GP w Wiśle. W sobotę media obiegł komunikat, w którym poinformowano, że skoczek z Zębu nie wystąpi w sobotnim i niedzielnym konkursie na obiekcie im. Adama Małysza. Powodem była opuchlizna prawego stawu skokowego.

Obrzęk pojawił się na nodze Stocha, która w maju była operowana. W związku z tym po konsultacji medycznej lekarz kadry podjął decyzję o odpuszczeniu zawodów przez 34-latka. W rozmowie z serwisem skijumping.pl Aleksander Winiarski przyznał, że może to być skutek intensywnych treningów.

Kamil Stoch z opuchniętym stawem skokowym. Lekarz kadry zabrał głos ws. urazu

- Dziś rano pojawił się obrzęk stawu skokowego, może być to pokłosiem zbyt intensywnych treningów. Wobec tego wspólnie z trenerami postanowiliśmy dać Kamilowi odpocząć. Od rana stosowaliśmy chłodne okłady, zalecaliśmy unoszenie kończyny i zastosowaliśmy leki przeciwzapalne. Do tego doszły zabiegi fizjoterapeutyczne. Dmuchamy na zimne - podkreślał.

Kamil Stoch zwrócił się do kibiców: Serce pęka

Lekarz biało-czerwonych przekonywał, że od zabiegu minęło mało czasu, dlatego sztab woli nie ryzykować pogłębieniem się urazu, zwłaszcza że głównym celem jest zima i starty w Pucharze Świata.

- Zawsze musimy się obawiać, bo nigdy nie jest to dobra wiadomość. Będziemy robić wszystko, by Kamil jak najszybciej wrócił do zdrowia. Czy będą potrzebne dokładniejsze badania? To się okaże po dwóch-trzech dniach - zakończył Winiarski.

Po konkursach z cyklu Letniego GP w Wiśle skoczków czeka spora przerwa w startach na igielicie. Kolejnymi zawodami Letniego GP będzie występ we francuskim Courchevel, gdzie zawodnicy wystąpią 7 sierpnia.

loader

RadioZET.pl