Zamknij

Kamil Stoch rozbił bank! Ile zarobił nasz mistrz?

Maciej Walasek
18.03.2018 19:31
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch zwyciężył w 2. edycji Raw Air. Dodatkowo Polak zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Znakomite wyniki przełożyły się na ogromne zarobki skoczka z Zębu, które przekroczyły milion złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sezon 2017/18 jest życiowym dla Kamila Stocha: złoto i brąz igrzysk, srebro i brąz na mistrzostwach świata w lotach, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air oraz Kryształowa Kula. Kapitalna dyspozycja odbiła się także na zarobkach lidera polskiej kadry.

Za wygranie konkursu Pucharu Świata, zwycięzca otrzymuje 10 tysięcy franków szwajcarskich. Za drugie miejsce 8, a za trzecie 6. Z kolei w przypadku zawodów drużynowych, kwotę dzieli się między trzy najlepsze zespoły.

Zobacz także

Kamil Stoch: ile łącznie zarobił lider polskiej kadry?

Stoch wygrał siedem konkursów, trzy razy był drugi i raz trzeci. Dodatkowo triumfował w zawodach drużynowych i pięć razy zajmował drugą pozycję. Sumując wszystkie osiągnięcia i pozostałe miejsca, które również są nagradzane daje niebagatelną kwotę 159 tysięcy 300 franków, czyli 574 tysiące złotych.

Za Turniej Czterech Skoczni skoczek z Zębu zgarnął 20 tysięcy franków, za Willingen Five 25 tysięcy euro. Za mistrzostwa świata w lotach zainkasował  18 tysięcy franków za brąz i 3700 za brąz, a w Raw Air otrzymał 60 tysięcy euro. Do tego trzeba dołożyć 120 tysięcy złotych za złoto w Pjongczangu i 50 tysięcy za brąz w drużynie.

Łącznie Kamil Stoch zarobił 294 tysiące franków i 170 tysięcy złotych, co w przeliczeniu daje ponad milion dwieście tysięcy złotych.

Za tydzień Polak może powiększyć tę kwotę, ponieważ na zakończenie sezonu odbędzie się turniej Planica 7.

RadioZET.pl/Onet/MW