Zamknij

Skok, dzięki któremu Kamil Stoch przypieczętował triumf w Lahti [WIDEO]

Maciej Walasek
04.03.2018 18:30
Kamil Stoch
fot. kadr z wideo

Kamil Stoch zdeklasował pozostałych rywali podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Lahti. W drugiej serii mistrz olimpijski potwierdził, że na fińskiej skoczni nie ma sobie równych. Podium uzupełnili: Markus Eisenbichler i Stefan Kraft.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Skoczek z Zębu od pierwszego treningu prezentował kapitalną formę. W niedzielę po pierwszej serii pozostali rywale mogli już walczyć jedynie o drugie miejsce. W pierwszej próbie Stoch skokiem na 132 metry spowodował, że będący wówczas na drugiej pozycji Ryoyu Kobayashi tracił do niego 13,5 punktu. W serii finałowej 30-latek poleciał jeszcze dalej i uzyskał 134 metry. W końcowej klasyfikacji zawodów drugi Markus Eisenbichler stracił do lidera polskiej kadry aż 28,2 punktu.

To było 27. zwycięstwo Kamila Stocha w Pucharze Świata. Jednocześnie trzykrotny mistrz olimpijski. Dzięki temu osiągnięciu został najstarszym zwycięzcą konkursu Pucharu Świata w Lahti.

Kolejne zawody indywidualne zostaną rozegrane w norweskim Oslo. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Jednocześnie zainaugurowany zostanie turniej Raw Air.

RadioZET.pl/MW