Zamknij

Kamil Stoch po Turnieju Czterech Skoczni. Nie oddali mu samochodu

07.01.2021 20:54
Kamil Stoch
fot. Facebook/Kamil Stoch

Kamil Stoch w mediach społecznościowych zabrał głos po wygraniu Turnieju Czterech Skoczni 2020/2021. Skoczek wypowiedział się m.in. na temat nagród, jakie otrzymał za triumf i samochodu.

  • Kamil Stoch nie otrzymał za wygranie Turnieju Czterech Skoczni samochodu marki audi
  • Dla Kamila Stocha był to trzeci w karierze triumf w TCS
  • Stoch otrzymał za to premię finansową w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli około 83,5 tysiąca złotych

Turniej Czterech Skoczni to jeden z najbardziej prestiżowych cykli w skokach narciarskich. Kamil Stoch za wygranie go otrzymał premię w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich (około 83,5 tysiąca złotych) oraz statuetkę Złotego Orła. Nagrodę przywiózł mu Thomas Morgenstern, który podjechał samochodem marki audi pod samo podium.

Czy Kamil Stoch dostał samochód za wygranie TCS?

Kibice zastanawiali się, czy Stoch, oprócz pieniędzy i statuetki, otrzymał też auto. Jak wyjawił sam zawodnik, nie.

PŚ w Titisee-Neustadt 2020/2021: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]

- Thomas przywiózł Orła, który jest trzecim w mojej kolekcji, ale auta nie oddał. Nie jest ono nagrodą w Turnieju. Ani nie było, kiedy wygrywałem inne edycje TCS - napisał Stoch na swoim profilu na Facebooku.

Turniej Czterech Skoczni 2020/2021: Ile zarobił Kamil Stoch?

Przy okazji Stoch odpowiedział na kilka innych, często zadawanych przez internautów pytań. Przyznał, że jedynym klubem piłkarskim, jakiemu kibicuje, jest angielski Liverpool. Przy okazji podziękował też sponsorom i oczywiście kibicom. I to w pierwszym punkcie swojej listy.

Przypomnijmy, że Kamil Stoch w środę po raz trzeci w karierze zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni i stał się piątym skoczkiem w historii, któremu udała się ta sztuka. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przesunął się na trzecie miejsce. Liderem jest Norweg Halvor Egner Granerud.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w Titisee Neustadt. Kwalifikacje na żywo już w piątek od godz. 16.15. Relacja i wyniki live na sport.radiozet.pl.