Zamknij

To już pewne. Kamil Stoch nie wystąpi w konkursie w Zakopanem

12.01.2022 16:21
Kamil Stoch
fot. Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Najgorsze możliwe przypuszczenia stały się faktem. Kamil Stoch za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych przekazał druzgocące wiadomości - nie zobaczymy go w konkursach w Zakopanem.

Kamil Stoch nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Polak po fatalnych skokach wycofał się z Pucharu Świata, aby spokojnie odbudować formę przed igrzyskami olimpijskimi. Skoczek przygotowywał się do startu w konkursie w Zakopanem i zdawać by się mogło, że wszystko przebiega sprawnie, niespodziewanie jednak przekazał fatalne wieści.

Na swoim koncie na Instagramie opublikował wzruszający wpis, w którym tłumaczy przyczyny rezygnacji z turnieju w Zakopanem. "Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem" - napisał.

Stoch nie wystąpi w konkursie w Zakopanem

O niepokojących wieściach w sprawie zdrowia Stocha informował wcześniej lekarz kadry. - W tym momencie pojechał na zdjęcie rentgenowskie. Będziemy wiedzieli, czy nie ma uszkodzonych kości. Sądzę, że nie. Tak czy inaczej, uraz nie był wcale mały - przekazał doktor Aleksander Winiarski w rozmowie z TVPSPORT.PL

Polski Związek Narciarski przekazał na Twitterze, że Jan Habdas powołany został w miejsce Kamila Stocha do składu reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Do kadry na konkursy w Pucharze Kontynentalnym w Oberstdorfie dołączył natomiast Klemens Joniak.

RadioZET.pl/Instagram Kamil Stoch/TVPSPORT/Twitter Polski Związek Narciarski