Zamknij

Kamil Stoch odebrał nagrodę za triumf w Raw Air

20.11.2020 20:24
Kamil Stoch i Sandro Pertile
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch po piątkowych kwalifikacjach w Wiśle odebrał nagrodę za triumf w cyklu Raw Air w zeszłym sezonie. Trofeum trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu wręczył nowy generalny dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile.

Kamil Stoch wygrał w ubiegłym sezonie turniej Raw Air. W norweskiej imprezie trzykrotny mistrz olimpijski uzbierał 1161,9 punktów, wyprzedzając Ryoyu Kobayashiego i Mariusa Lindvika. W konkursach Raw Air Stochowi najlepiej poszło w Lillehammer, gdzie triumfował. Później przeprowadzono prolog (kwalifikacje) w Trondheim, ale reszta zawodów została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Warto zaznaczyć, że skoczek z Zębu otrzymał tylko połowę premii za wygraną w Raw Air. Wcześniej organizatorzy poinformowali o zmniejszeniu wynagrodzenia z 60 tysięcy euro dla zwycięzcy do 33 750 euro.

Kamil Stoch odebrał nagrodę za Raw Air

Po kwalifikacjach w Wiśle, które także padły łupem Kamila Stocha, zawodnikowi trofeum przekazał dyrektor generalny Pucharu Świata Sandro Pertile.

- To jest początek sezonu i na pewno potrzebujemy spokoju. Musimy się też odnaleźć w nowej sytuacji, gdy nie ma kibiców. Miło jest wrócić do rywalizacji, zobaczyć znajome twarze i poczuć adrenalinę. Mimo doświadczenia, którego już nabrałem zawsze startom towarzyszy zdenerwowanie - mówił Stoch po piątkowych skokach.

PŚ w Wiśle: Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy, niespodzianka Doleżala

W sobotę w Wiśle skoczkowie powalczą w konkursie drużynowym. Na niedzielę zaplanowano zawody indywidualne. Relacja live z rywalizacji na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/