Kamil Stoch wyśmiał dziennikarzy: "Przyjrzyjcie się dokładnie"

Krzysztof Sobczak
19.01.2017 09:10
Kamil Stoch
fot. Mateusz Jagielski/EastNews

Kamil Stoch wyśmiał dziennikarzy, którzy po jego triumfie w Turnieju Czterech Skoczni wyliczyli cenę samochodu, którego... w rzeczywistości nie dostał. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata opublikował na Facebooku wymowne zdjęcie.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch zdobędzie w tym sezonie Kryształową Kulę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Przyjrzyjcie się dokładnie. "Moje" auto przyjechało już do Zakopanego na kolejny Puchar Świata. Od lat nie jest nagrodą w Turnieju Czterech Skoczni, ale nie mam nic przeciwko, aby dziennikarze, którzy wyliczyli, ile jest warte, sprezentowali mi takie - napisał skoczek na Facebooku. Zamieścił przy tym zdjęcie samochodu.

Zobacz także

To komentarz Stocha do medialnych doniesień, jakoby miał otrzymać warte ponad 200 tysięcy złotych Audi Q5 Quattro. W rzeczywistości triumfator niemiecko-austriackiej imprezy od kilku lat nie otrzymuje już auta, a jedynie premie - na konto najlepszego polskiego skoczka wpłynęło 51 tysięcy franków. Złożyły się na to dwa drugie miejsca (po 8 tys.), jedno czwarte (5 tys.), jedno pierwsze (10 tys.) oraz 20 tys. bonifikaty za końcowy sukces.

W najbliższy weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą w Zakopanem. To ciąg dalszy polskiej części Pucharu Świata - w minioną sobotę i niedzielę zwyciężył Kamil Stoch i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

RadioZET.pl/KS