Zamknij

Kamil Stoch skomentował wpadkę Niemców. Mistrzowska odpowiedź skoczka

10.01.2021 08:39
Kamil Stoch
fot. PAP

Kamil Stoch w mistrzowskim stylu skomentował wpadkę organizatorów, którzy po ceremonii wręczenia nagród nie odtworzyli polskiego hymnu. Po tej sytuacji skoczek z Zębu opublikował specjalny post w mediach społecznościowych.

  • Kamil Stoch zwyciężył w sobotnich zawodach rozgrywanych w Titisee-Neustadt;
  • Na podium organizatorzy nie odtworzyli hymnu Polski dla triumfatora konkursu PŚ;
  • Stoch w mediach społecznościowych skomentował wpadkę niemieckich organizatorów.

Kamil Stoch wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. To było jego trzecie zwycięstwo z rzędu po triumfie w Innsbrucku i w Bischofshofen. 33-latek wyprzedził drugiego Halvora Egnera Graneruda i Piotra Żyłę. Jednak po ceremonii wręczenia nagród doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie zabrało polskiego hymnu.

- Z brakiem polskiego hymnu w Titisee to grubsza sprawa. Najprawdopodobniej organizatorzy zapomnieli go... przygotować. Faktycznie, zwycięstwo Polaka w PŚ to sensacja niczym Koreańczyk na podium – napisał na Twitterze dziennikarz TVP Filip Czyszanowski.

Kamil Stoch skomentował brak polskiego hymn w Titisee-Neustadt

Polscy skoczkowie także odnieśli się do tej sytuacji, a Kamil Stoch podkreślił, że „jutro sami zaśpiewają hymn”. Oprócz tego trzykrotny mistrz olimpijski dodał wpis w mediach społecznościowych, reagując na wpadkę niemieckich organizatorów, publikując tekst polskiego hymnu.

Bez tytułu
fot. Kamil Stoch/Instagram

Niedzielny konkurs w Titisee-Neustadt zaplanowano o godzinie 16:30. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl