Zamknij

Kamil Stoch nie usłyszał hymnu. W Titisee-Neustadt bez "Mazurka Dąbrowskiego"

09.01.2021 19:24
Kamil Stoch nie usłyszał hymnu w Titisee-Neustadt
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, ale organizatorzy nie zadbali o "Mazurka Dąbrowskiego". Filip Czyszanowski z TVP Sport tłumaczył, że Niemcy... nie byli przygotowani na zwycięstwo polskiego skoczka.

  • Kamil Stoch wygrał konkurs PŚ w Titisee-Neustadt
  • Polak niestety nie usłyszał "Mazurka Dąbrowskiego"
  • Jak wyjaśnił dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski, organizatorzy... zapomnieli przygotować polski hymn

Kamil Stoch przyjechał do Titisee-Neustadt po dwóch kolejnych zwycięstwach - w Innsbrucku oraz w Bischofshofen - i w glorii triumfatora 69. Turnieju Czterech Skoczni. W Niemczech ponownie okazał się najlepszy, wyprzedzając lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda i Piotr Żyłę. Niestety, trzykrotny mistrz olimpijski nie usłyszał polskiego hymnu. Dlaczego?

"Z brakiem polskiego hymnu w Titisee to grubsza sprawa. Najprawdopodobniej organizatorzy zapomnieli go... przygotować. Faktycznie, zwycięstwo Polaka w PŚ to sensacja niczym Koreańczyk na podium" - napisał na Twitterze dziennikarz TVP Sport Filip Czyszanowski.

Titisee-Neustadt: Stoch nie usłyszał "Mazurka Dąbrowskiego"

Polscy skoczkowie nie kryli zaskoczenia, ale nie stracili przez to dobrych nastrojów. - Jutro sami zaśpiewamy - mówił Kamil Stoch.

Sobotnie zwycięstwo było dla Stocha 39. w karierze, dzięki czemu w tabeli wszech czasów zrównał się z Adamem Małyszem. Obaj zajmują 3. miejsce w tabeli wszech czasów. Prowadzi Gregor Schlierenzauer (53).

RadioZET.pl