Zamknij

Kamil Stoch największym pechowcem Pucharu Świata. Aż trudno uwierzyć

11.01.2021 17:55
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch w ostatnim konkursie PŚ w Titisee-Neustadt miał ogromnego pecha. W obu seriach polski zawodnik musiał skakać w najgorszych warunkach wietrznych. Efektem tego było dopiero 17. miejsce.

  • Kamil Stoch w obu seriach niedzielnego konkursu PŚ w Titisee-Neustadt skakał w najgorszych warunkach
  • Polski skoczek narciarski na koniec zawodów zajął dopiero 17. miejsce
  • Dzień wcześniej odniósł zwycięstwo w całym konkursie

Kamil Stoch w pierwszej serii niedzielnego konkursu w Titisee-Neustadt uzyskał zaledwie 123,5 metra, przez co zajmował dopiero 25. miejsce. Za ten skok dostał dodatkowo aż 13,2 punktu za wiatr. W jeszcze mniej korzystnych warunkach Polak radził sobie w drugiej serii. Tam wylądował na 131. metrze, ale przy tym dostał aż 14,9 punktu.

Żaden inny zawodnik, biorąc pod uwagę cały weekend skoków w Titisee-Neustadt, nie skakał w tak niekorzystnych warunkach. Stochowi przydarzyło się to dwukrotnie. Dokładne statystyki przywołał na Twitterze Adam Bucholz z portalu skijumping.pl.

Kamil Stoch - pechowe wyniki w konkursie PŚ w Titisee-Neustadt

Dla Kamila Stocha dopiero 17. miejsce na koniec niedzielnych zawodów było sporym rozczarowaniem, tym bardziej że w sobotę wygrał konkurs, a kilka dni wcześniej - po triumfach w Innsbrucku i Bischofshofen - sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.

Dla Stocha było to trzecie takie osiągnięcie w karierze. Pod tym względem lepsi od niego są tylko Jens Weissflog (cztery triumfy) i Janne Ahonen (pięć).

Już w najbliższy weekend Kamil Stoch i spółka wystartują w zawodach PŚ w Zakopanem.

ZOBACZ KONIECZNIE: Zakopane 2020/2021: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]