Zamknij

Niepokojące doniesienia z Zakopanego. Kamil Stoch nabawił się urazu

12.01.2022 11:32
Kamil Stoch nabawił się urazu
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Kamil Stoch na rozgrzewce podkręcił kostkę i jego wystąp w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem stanął pod znakiem zapytania - poinformował dziennikarz TVP Sport Michał Chmielewski. Potwierdził to w rozmowie z Radiem ZET Jan Winkiel.

Kamil Stoch po wycofaniu z Turnieju Czterech Skoczni miał tydzień wolnego, ale w poniedziałek postanowił wrócić do treningu. Chciał przygotować się do konkursów Pucharu Świata w Zakopanem, które co roku są wielkim świętem dla kibiców skoków narciarskich w Polsce. Sekretarz generalny PZN Jan Winkiel we wtorkowej rozmowie z Michałem Korościelem w "Gościu Radia ZET" potwierdził, że trzykrotny mistrz olimpijski znajdzie się w kadrze na zawody na Wielkiej Krokwi i przystąpi do piątkowych kwalifikacji. Historia najnowsza pokazuje, że wcale nie jest to takie pewne.

34-latek miał w środę trenować na zakopiańskim obiekcie, jednak podczas rozgrzewki nabawił się urazu, który może wykluczyć do z rywalizacji. O problemach zdrowotnych Stocha poinformował dziennikarz TVP Sport Michał Chmielewski, a potwierdził Krzysztof Wilanowski z Radia ZET.

Kamil Stoch kontuzjowany

"Według moich informacji Kamil Stoch nie skacze dziś na Wielkiej Krokwi. Na rozruchu podkręcił kostkę. Podobno, podobno ma zdążyć na PŚ w Zakopanem, choć nie na 100 procent" - napisał Chmielewski na Twitterze.

"Kamil Stoch lekko podkręcił kostkę na rozgrzewce, dlatego dzisiaj nie skakał na treningu. Wygląda jednak na to, że wszystko będzie w porządku i w weekend w Zakopanem będzie skakał" - przekazał Radiu ZET sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel.

Trener Michal Dolezal 12-osobowy skład ma ogłosił po środowych treningach. W przypadku Stocha wiele będzie zależeć od stanu stawu skokowego, chęci samego zawodnika, a także trzeźwej oceny sytuacji. Za trzy tygodnie w Pekinie ruszają zimowe igrzyska olimpijskie i to tam biało-czerwoni mają zaprezentować najlepszą dyspozycję.

RadioZET.pl