Kamil Stoch może pobić kolejne rekordy w Turnieju Czterech Skoczni

Maciej Walasek
24.12.2018 13:07
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch będzie bronił zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Trzykrotny mistrz olimpijski stanie przed szansą poprawy osiągnięć w tym turnieju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku   

Kamil Stoch już zapisał się w historii Turnieju Czterech Skoczni, wyrównując wyczyn Svena Hannawalda, wygrywając wszystkie cztery konkursy w poprzedniej edycji. Teraz skoczek z Zębu może pobić kolejne rekordy w prestiżowej imprezie. Pierwszy z nich może zostać ustanowiony już w Oberstdorfie. W przypadku zwycięstwa na inaugurację turnieju, Stoch zostanie pierwszym zawodnikiem, który wygra sześć konkursów z rzędu. Przypominamy, że w 65. TCS lider polskiej kadry wygrał w ostatnim konkursie w Bischofshofen.

Turniej Czterech Skoczni 2018/19: ZASADY [doboru par, punktacji]

Kolejnym osiągnięciem Polaka może być wygranie Turnieju Czterech Skoczni po raz trzeci z rzędu. Do tej pory ta sztuka udała się tylko jedynemu zawodnikowi – Bjoernowi Wirkoli, który w latach 1966-1969 nie miał sobie równych w tym turnieju.

Jeszcze innym rekordem możliwym do pobicia jest liczba miejsc na podium wśród polskich zawodników w historii TCS. Liderem jest Adam Małysz, który w pierwszej trójce imprezy meldował się 12 razy. Na tę chwilę Stoch stawał na podium Turnieju Czterech skoczni dziewięć razy, co oznacza, że jeżeli we wszystkich czterech konkursach zakończy zmagania w pierwszej trójce wyprzedzi legendę skoków narciarskich.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW