Zamknij

Kamil Stoch mógł nie wystąpić w konkursie drużynowym w Wiśle

21.11.2020 18:23
Kamil Stoch
fot. PAP

Kamil Stoch mógł nie wystąpić w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle z powodu problemów zdrowotnych. Lider reprezentacji Polski zdradził, że przez cały dzień zmagał się z migreną, która doskwierała mu także w trakcie zawodów. Ostatecznie biało-czerwoni z nim w składzie zakończyli zmagania na 3. miejscu.

Kamil Stoch, trzykrotny mistrz olimpijski, bardzo dobrze przepracował lato i od początku sezonu 2020/2021 potwierdza, że znajduje się w bardzo dobrej formie. W piątek wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotnim konkursie drużynowym miał poprowadzić naszą drużynę do zwycięstwa. Skończyło się na 3. miejscu i... pechu.

Stoch lądował na 118,5. oraz 126. metrze i indywidualnie zająłby 11. miejsce. Biorąc pod uwagę okoliczności, o których poinformował po zawodach, może być ze swojego występu zadowolony.

Kamil Stoch po konkursie drużynowym: Miałem migrenę

- Przez cały konkurs miałem migrenę i tak naprawdę dopiero przed ostatnim skokiem poczułem się na tyle dobrze, by oddać normalny skok. Uważam, że konkurs i tak wyszedł świetnie - powiedział trzykrotny mistrz olimpijski.

Adam Małysz w studiu TVP Sport zdradził nawet, że istniało ryzyko zamiany zawodnika. - Po przyjeździe na skocznię mieliśmy alternatywę, że wystąpi Andrzej Stękała, bo Kamil Stoch czuł się naprawdę źle. Musimy pochwalić i Kamila, i wszystkich. Wejście w sezon bardzo udane - ocenił dyrektor polskiej kadry.

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kuback i Kamila Stoch zajęła w konkursie drużynowym w Wiśle 3. miejsce, za Austrią i Niemcami. W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny.
RadioZET.pl/TVP Sport