Zamknij

Kamil Stoch przekroczył magiczną barierę! Zobacz klasyfikacje Raw Air i PŚ

Maciej Walasek
11.03.2018 16:32
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

W serii finałowej Kamil Stoch po skoku na 119 metrów został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Na szczęście Polak pozostał liderem cyklu Raw Air, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przekroczył barierę tysiąca punktów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lider polskiej kadry wciąż jest liderem norweskiej imprezy Raw Air i po trzech występach jego łączna nota wynosi 681,8 punktów. Strata drugiego Roberta Johanssona wynosi 6,5 punktu. Z kolei trzeci Johann Andre Forfang traci już ponad 20 punktów. Na dziewiąte miejsce spadł Dawid Kubacki, któremu kompletnie nie wyszedł drugi skok.

Kamil Stoch liderem Pucharu Świata

Pomimo szóstej pozycji niewiele zmieniło się w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamil Stoch z dorobkiem 1003 punktów zachował żółty plastron. Na drugim miejscu jest Richard Freitag. Niemiec słabiej spisał się w Oslo i traci do trzykrotnego mistrza olimpijskiego 135 punktów. Drugi z najwyżej sklasyfikowanych biało-czerwonych jest Dawid Kubacki, który plasuje się na dziewiątej lokacie ex aequo z Junshiro Kobayashim. Obaj mają po 430 punktów.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Polska trzecia w Pucharze Narodów

Nic nie zmieniło się w ścisłej czołówce Pucharu Narodów. Liderami są Norwegowie z dorobkiem 5211 punktów i wyprzedzają drugich Niemców, którzy tracą do nich 369 oczek. Z kolei na trzecim miejscu są Polacy.

RadioZET.pl/MW