Zamknij

Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Posiadłość robi wrażenie

07.01.2021 11:06
dom Kamila Stocha
fot. MONKPRESS/East News

Kamil Stoch wybudował przepiękny dom w swoim rodzinnym Zębie. Posiadłość polskiego skoczka stała się wizytówką miejscowości, a turyści nazywają go „góralskim pałacem”.

Kamil Stoch pozbawił rywali złudzeń w 69. Turnieju Czterech Skoczni i zdeklasował konkurencję w niemiecko-austriackiej imprezie, triumfując w niej po raz trzeci w karierze. W środę 33-latek przypieczętował wygraną w Bischofshofen, która była jego 38. triumfem w zawodach Pucharu Świata.

W mediach pojawiły się zdjęcia posiadłości Stocha. Razem z żoną Ewą skoczek mieszka w rodzinnym Zębie pod Zakopanem. Dom mieści się przy ulicy…Kamila Stocha. W taki sposób władze gminy postanowiły uhonorować trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Budowa pałacu rozpoczęła się w 2014 roku i trwała kilka lat, a dziś robi wrażenie.

Jak informuje serwis WP Sportowe Fakty, dom Kamila Stocha zyskał przydomek „góralskiego pałacu” czy „pałacu mistrza”. Posiadłość leży na lekkim wzgórzu z widokiem na Tatry. Oczywiście całość została zbudowana w góralskim stylu, gdzie nie brakuje drewnianych elementów.

Kamil Stoch odebrał telefon od żony na konferencji: Musiałem to zrobić [WIDEO]

- Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów - mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję – przyznał główny architekt domu Adam Bukowski w rozmowie z portalem czterykaty.pl.

RadioZET.pl