Zamknij

Kadra skoczków ma nowego trenera? PZN dementuje

31.03.2022 15:20
Jest nowy trener polskich skoczków. Apoloniusz Tajner potwierdził
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Thomas Thurnbichler najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. PZN poinformował, że Thurnbichler nie jest jeszcze trenerem kadry, choć związek negocjuje z Austriakiem.

Thomas Thurnbichler do tej pory był asystentem trenera austriackich skoczków, Andreasa Widhoelzla. Wspólnie wywalczyli z kadrą drużynowe złoto olimpijskie i wygraną w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Prezes Apoloniusz Tajner w rozmowie z Eurosportem potwierdził, że to Thurnbichler zastąpi Michala Doleżala. Z końcem obecnego sezonu czeskiemu trenerowi wygasał kontrakt, a w ostatnią środę „Dodo” zapowiedział, że zakończy pracę z reprezentacją.

PAP poinformował, że Umowa z nowym szkoleniowcem, Thomasem Thurnbichlerem oraz dwoma jego asystentami z Austrii ma zostać podpisana do dwóch tygodni.

Thurnbichler nowym szkoleniowcem. PZN: trwają rozmowy

Polski Związek Narciarski poinformował, że trwają rozmowy z Thurnbichlerem, choć trener nie został jeszcze zatrudniony.  "Polski Związek Narciarski informuje, że Thomas Thurnbichler nie jest trenerem Kadry Narodowej A Mężczyzn w skokach narciarskich. PZN potwierdza, że aktualnie są prowadzone rozmowy z austriackim szkoleniowcem" - czytamy na stronie związku.

RadioZET.pl/Eurosport/PAP/PAB