Justyna Kowalczyk sprawdza olimpijskie trasy w Pjongczang [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
01.02.2017 14:01
Justyna Kowalczyk
fot. PAP

Justyna Kowalczyk powraca do Pucharu Świata. W dniach 3-5 lutego polska biegaczka wystąpi w próbie przedolimpijskiej w Pjongczang. Na liście startowej zabraknie Norweżek.

Zagłosuj

Czy Justyna Kowalczyk wygra piątkowy sprint w Pjongczang?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Heidi Weng, Marit Bjoergen i pozostałe gwiazdy norweskich biegów narciarskich zrezygnowały z przyjazdu do Korei Południowej ze względu na mistrzostwa kraju. W Pjongczang jest tylko... Therese Johaug, która postanowiła umilić sobie oczekiwanie na werdykt Norweskiej Konfederacji Sportu w sprawie dopingu.

Zobacz także

Do pucharowej rywalizacji po dwóch miesiącach powraca Justyna Kowalczyk. Polka po raz ostatni pojawiła się w Lillehammer na początku grudnia, a potem odpuściła starty m.in. w Davos i Tour de Ski. Nasza "Królowa Nart" nie próżnowała jednak i występowała w zawodach niższej rangi, m.in. w Lahti, gdzie stanęła na najwyższym stopniu podium w biegu na 10 km stylem klasycznym. Dla niej była to okazja do sprawdzenia tras przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się 22 lutego.

Teraz Kowalczyk wybrała się na próbę przedolimpijską do Pjongczang. Ma już za sobą pierwsze treningi - duże wrażenie zrobił na niej przede wszystkim zjazd, o czym poinformowała w mediach społecznościowych.

W piątek zawodniczki czeka sprint stylem klasycznym (od godz. 11), dzień później odbędzie się bieg łączony na 15 km (godz. 6:30), a na zakończenie zawodów, w niedzielę, sprint drużynowy (od godz. 11:15).

Transmisje z piątkowych i sobotnich zmagań przeprowadzi TVP 2 i Eurosport 1. Niedzielny sprint drużynowy, bez udziału Polek, będzie można obejrzeć w Eurosporcie 1.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang odbędą się w dniach 9-25 lutego 2018 roku.

RadioZET.pl/KS