Justyna Kowalczyk spełniła marzenie biegaczki z Iranu [FOTO]

Krzysztof Sobczak
24.02.2017 11:18
Justyna Kowalczyk
fot. EastNews

Justyna Kowalczyk, która przygotowuje się do walki o medale mistrzostw świata w biegu na 10 km stylem klasycznym, spełniła marzenie młodej irańskiej biegaczki, Samy Beirami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Beirami debiutuje w imprezie tej rangi i chociaż nie przebrnęła eliminacji sprintu, to może być zadowolona. I to podwójnie. Mistrzyni Iranu pokonała swoje rodaczki, a ponadto spotkała się ze swoja wielką idolką - Justyną Kowalczyk. Polka wręczyła jej w prezencie nartorolki, by Sama mogła trenować przez cały rok.

Zobacz także

- Spotkałam moją supergwiazdę, którą od około czterech lat chciałam spotkać, ale nie było to wcześniej możliwe - mówiła w rozmowie z TVP Beirami.

Pod wrażeniem tego spotkania była także Polka. - Gdzieś w Iranie Sama Beirami dzielnie trenuje biegi narciarskie. To dopiero pasja! Miło mi, że mogę tej pasji czasem odrobinkę pomóc - napisała Kowalczyk na Facebooku i opublikowała kilka zdjęć.

- Niesamowici są biegacze z krajów narciarsko "egzotycznych". Oni przez większą cześć życia nie wiedzieli, ze istnieje śnieg!!! Dają radę! - zauważyła w innym wpisie, komentując przy okazji m.in. start Wenezuelczyka Adriana Solano.

Justyna Kowalczyk wystartuje w Lahti w trzech konkurencjach: sprincie drużynowym (26 lutego), biegu na 10 km stylem klasycznym (28 lutego) oraz w sztafecie (2 marca). Sama Beirami marzy o występie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

RadioZET.pl/TVP/KS