PŚ w biegach: Falla wygrała w Lillehammer, Kowalczyk siódma

02.12.2017 12:57
Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk odpadła w półfinale sprintu techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata 2017/18 w biegach narciarskich w norweskim Lillehammer. W swojej serii zajęła trzecie miejsce. Szybsze były Amerykanka Sadie Bjornsen oraz Szwedka Stina Nilsson.

W ćwierćfinale Polka zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie o 0,33 s Szwedce Stinie Nilsson. Na początku półfinału nic nie wskazywało, że multimedalistka olimpijska nie awansuje do finałowego biegu. Kowalczyk po spokojnym początku rywalki atakowała na podbiegach. Po ostatnim z nich nawet prowadziła, ale po zjeździe, na prowadzącej do mety prostej dała się wyprzedzić. Od Bjornsen była wolniejsza o 0,87 s, a od Nilsson od 0,41.

W finale najlepsza okazała się Maiken Caspersen, która okazała się zdecydowanie najlepsza. O 2,07 s wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski, a trzecią Amerykankę Sadie Bjornsen o 5,01. Ostatecznie Kowalczyk została sklasyfikowana na siódmym miejscu.