Sukienka za nartorolki. Justyna Kowalczyk dostała prezent od irańskiej biegaczki [ZDJĘCIE]

Krzysztof Sobczak
22.02.2019 18:36
Justyna Kowalczyk dostała prezent od irańskiej biegaczki
fot. PAP/EPA

Dwa lata temu Justyna Kowalczyk podarowała irańskiej biegaczce Samie Beirami nartorolki, by ta mogła trenować także latem. Zawodniczka postanowiła odwdzięczyć się za tamten podarunek i przysłała Polce wyjątkowy prezent.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sama Beirami zadebiutowała w mistrzostwach świata w 2017 roku w Lahti. Mistrzyni Iranu nie mogła zaliczyć tych startów do udanych, ale udało jej się spotkać ze swoją idolką, Justyną Kowalczyk, od której otrzymała nartorolki.

Dwa lata później Beirami znowu pojawiła się na zawodach tej rangi. W eliminacjach sprintu stylem dowolnym zajęła setne miejsce, ale dla niej ważne było również to, by odwdzięczyć się Polce za tamten prezent.

"Dostałam piękną sukienkę z Iranu. Parę lat temu oddałam dziewczynce (irańskiej biegaczce) moje nartotolki. Dobra wymiana myślę I nawet mieszcęe się w barach!" - napisała Kowalczyk.

MŚ w Seefeld: Start Justyny Kowalczyk

W tym sezonie Justyna Kowalczyk pełni funkcję asystentki pierwszego trenera kadry Aleksandra Wierietelnego. W Seefeld będzie jednak w podwójnej roli, bo wraz z - najprawdopodobniej - 17-letnią Moniką Skinder pobiegnie w sprincie drużynowym techniką dowolną. Ten bieg odbędzie się w niedzielę 24 lutego.

RadioZET.pl/KS