Zamknij

Trzykrotny mistrz olimpijski z Pjongczangu spowodował wypadek. Ucierpiała 12-latka

Krzysztof Sobczak
12.12.2018 17:21
Johannes Klaebo
fot. AFP/EAST NEWS

Trzykrotny mistrz olimpijski w biegach narciarskich Norweg Johannes Hoesflot Klaebo spowodował w środę wypadek na przejściu dla pieszych, w wyniku którego ucierpiała 12-letnia dziewczynka. Policja na miejscu odebrała biegaczowi prawo jazdy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Do wypadku doszło w środę w Trondheim. Prokurator Tina Vaernes wyjaśniła dziennikowi „Verdens Gang”, że wstępne oględziny miejsca wypadku, jak również zeznania kierowców, wskazują na złamanie prawa o ruchu drogowym, co skutkuje odebraniem prawa jazdy oraz skierowaniem sprawy do sądu.

Według informacji policji Norweg jechał zbyt szybko swoim nowym terenowym samochodem i uderzył w inny, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W efekcie uderzenia z tyłu stojące auto wjechało w przechodzącą przez ulicę 12-letnią dziewczynkę.

Według nieoficjalnych źródeł Klaebo wracał z konferencji prasowej, zwołanej przez kolegę z reprezentacji Pettera Northuga, który w środę w Trondheim poinformował o zakończeniu kariery.

Klaebo następcą Northuga

22-letni Klaebo zdobył trzy złote medale podczas tegorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang i jest największą nadzieją Norwegii na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld, które odbędą się w dniach 19 lutego-3 marca. W skandynawskich mediach określany jest jako następca Northuga.

RadioZET.pl/PAP/KS