Johannes Klaebo skazany na 16 dni więzienia

Andreas Nicolaides
06.03.2019 19:17
Johannes Hoesflot Klaebo
fot. PAP/EPA

Trzykrotny złoty medalista zakończonych w niedzielę mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld, norweski biegacz Johannes Hoesflot Klaebo został skazany na 16 dni więzienia w zawieszeniu na dwa lata i inne kary za spowodowany w grudniu wypadek samochodowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

12 grudnia w Trondheim Norweg jechał zbyt szybko swoim nowym terenowym samochodem i uderzył w inny, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W efekcie tej kolizji pierwszy pojazd najechał na przechodzącą po pasach 12-letnią dziewczynkę.

Rozprawa w sądzie w Soer-Troendelag w środę trwała niecałą godzinę, ponieważ biegacz przyznał się do wszystkich zarzutów. Zeznał, że jest niedoświadczonym kierowcą i widząc gwałtownie hamujący samochód przed sobą w panice nacisnął pedał gazu zamiast hamulca.

Johannes Hoesflot Klaebo ukarany

Skazany został na 16 dni więzienia w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę w wysokości 10 tysięcy koron oraz utratę prawa jazdy na dziewięć miesięcy.

22-letni Klaebo poza trzykrotnym mistrzostwem świata w Seefeld zdobył także m.in. trzy złote medale podczas ubiegłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

RadioZET.pl/PAP/AN