Polska skoczkini narciarska miała groźny wypadek

Krzysztof Sobczak
13.12.2017 07:44
Joanna Szwab
fot. Instagram/Aśka Szwab

Najpierw Thomas Diethart, teraz polska skoczkini narciarska Joanna Szwab doznała groźnej kontuzji podczas treningu na obiekcie w Ramsau. 20-latka opublikowała w sieci zdjęcie obrazujące skalę jej obrażeń.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jestem cała. Najprawdopodobniej uderzyłam twarzą, chociaż nie jestem pewna. Nie pamiętam tego – poinformowała trzykrotna mistrzyni Polski "Przegląd Sportowy".

Zobacz także

Powody upadku opisał jej trener, Krystian Długopolski: - Przy lądowaniu środek ciężkości przesunął się do przodu. Upadek na skoczni to nic przyjemnego. Całe szczęście, że nie ma większych obrażeń - przyznał.

Joanna Szwab opublikowała w sieci zdjęcie ze szpitala. Zawodniczka ma bardzo mocno poobijaną twarz, ale nie traci dobrego humoru. "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni" - napisała w opisie do fotografii.

Z powodu upadku 20-latki zabraknie w konkursach w Hinterzarten (16-17 grudnia). Na razie nie wiadomo, kiedy wróci na skocznię.

Obiekt w Ramsau nie ma ostatnio dobrej opinii. Kilkanaście dni temu w podobnych okolicznościach wypadkowi uległ zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, Thomas Diethart.

RadioZET.pl/skijumping.pl/Przegląd Sportowy/Sportowe Fakty/KS