Zamknij

Jest potwierdzenie PZN! Thurnbichler trenerem polskich skoczków

05.04.2022 16:33

Thomas Thurnbichler już oficjalnie został ogłoszony nowym trenerem polskich skoczków narciarskich. Informację w swoich mediach społecznościowych potwierdził Polski Związek Narciarski.

Thomas Thurnbichler
fot. Twitter/PZN

"Pamiętajcie, z Prezesem się nie dyskutuje, bo Prezes ma czasem rację. Potwierdzamy doniesienia Austriackiego Związku Narciarskiego i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dotyczące Thomasa Thurnbichlera - oficjalnie poznajcie nowego trenera Kadry Narodowej A w skokach narciarskich" - czytamy w komunikacie. To oczywiście nawiązanie do sytuacji sprzed kilku dni, gdy prezes Apoloniusz Tajner potwierdził zakontraktowanie Thurnbichlera, zanim oficjalnie zrobił to związek.

loader

Kto będzie pomagał Austriakowi? "W sztabie szkoleniowym Thurnbichlera będą Marc Nolke (przygotowanie motoryczne) oraz Mathias Hafele (sprzęt). Reszta sztabu będzie zbudowana z krajowych trenerów, wszystko powinniśmy poznać po 20 kwietnia. Można się spodziewać też asystenta z Polski" - przekazał na Twitterze Bartosz Leja z serwisu skokipolska.pl.

Thomas Thurnbichler - kim jest i co osiągnął?

Thurnbichler należy do grona trenerów tzw. młodego pokolenia. Urodził się w 1989 roku. Jako zawodnik sukcesy odnosił głównie w startach juniorskich. Może pochwalić się m.in. złotym medalem MŚ juniorów w drużynie.

loader

CZYTAJ WIĘCEJ: Thomas Thurnbichler kandydatem na trenera skoczków. Co wiadomo o szkoleniowcu?

Austriak zastąpił na stanowisku Michala Doleżala, który w roli szkoleniowca pierwszego zespołu pracował z biało-czerwonymi od 2019 roku.

RadioZET.pl